Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Mokyklinis projektas ,,Su žemės sauja į Rytus“

2020 06 12


 
Birželio 14-oji - istorinė diena. 1941 metais tądien Sovietų Sajunga pradėjo masinius lietuvių trėmimus į Rytų gilumą, Sibirą. Ši įvykis pakeitė daugelio žmonių gyvenimus: per savaitę iš Lietuvos buvo išvežta apie 30 tūkst. tautiečių. Tai jie tapo mūsų istorijos dalimi, todėl Lietuvoje birželio 14-oji paskelbta Gedulo ir vilties diena – taip įprasminama pagarba tremtyje žuvusiems lietuviams.
Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą ir atsakomybę saugoti tautos atmintį, Statybos (SAP19/1 gr.) bei Prekybos ir verslo (PV19 gr.) skyrių mokiniai nuotolinio mokymosi metu vykdė integruotą (istorijos, lietuvių k. ir literatūros) mokyklinį projektą ,,Su žemės sauja į Rytus“. Pirmiausia mokiniai istorijos pamokoje susipažino su skaudžia mūsų tautos 1941-1953 metų istorija, kuri paženklinta Lietuvos gyventojų trėmimu. Kartu su mokytoja D.Parnarauskaite analizuodami istorinius dokumentus sužinojo, kad tremtiniai kentė sunkias gyvenimo sąlygas, įvairiose Sibiro vietose buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kitus sunkius fizinius darbus. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje mokiniai skaitė ir analizavo tremtį išgyvenusių poetų kūrybą, kurioje vyrauja gimtosios žemės ir namų ilgesys, šviesos ir tamsos, sava ir svetima kontrastas. Reflektuodami istorijos ir lietuvių k. pamokas, mokiniai drąsiai tvirtino, kad aptartas laikotarpis žymi ne tik tautos fizines ir dvasines kančias,bet ir žmogiškųjų vertybių krizę bei gyvybės ir mirties kovą. Paskutiniame projekto etape mokiniai dirbo savarankiškai – ieškojo, analizavo dokumentines nuotraukas įvairiuose informacijos šaltiniuose (vadovėliuose, inernete, namų bibliotekose ir kt.).
Taigi, įgyvendinant šį projektą kitokią prasmę įgavo ir Statybos bei Prekybos ir verslo skyrių mišraus choro (vadovė R.Kvedarienė) atliekama daina ,,Laisvė“. Ant mokinų lūpų nugulę dainos žodžiai tarsi įprasmino iš nuotraukų žvelgiančių tremtinių nebylų prašymą išsaugoti tai, kuo šiandien esame. Laikas lyg upės vanduo... Daug ką nusineša, sumaišo. Nepaisant to, turime išsaugoti protėvių patirtį – tik tada švelnus praeities prisilietimas virs drąsa priimti dabartį.

 Mokyklinio projekto "Su žemės sauja į Rytus" pristatymas  youtu.be/3O8R7kx10q4

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x