Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Edukacinis renginys „Duonos kepimas“

2020 02 06


 Vasario 6 d.Statybos skyriaus II kurso apdailininko (statybininko) ir kompiuterinio projektavimo specialybės SAP18/1 ir SAK18 grupės mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje „Duonos kepimas“ (pagal kultūros pasą).
Susėdę Žaliūkių malūnininko sodyboje prie karščiu alsuojančios krosnies, mokiniai išgirdo pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojo valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, kiekvienas padarė ir kepė savąjį duonos kepalėlį ir, žinoma, ragavo duonelę, užteptą sviestu ir pabarstytą maltais linų sėmenimis ar kanapėmis.Mokiniai suprato, kad kiekvienam duona – visų pirma gyvenimo simbolis. Mąslus žmogus, valgydamas duoną kasdieninę, burnoje jaučiąs gyvenimo skonį. Juk duona nuo seno – gerovės, vaisingumo, laimės ir apsaugos nuo blogio simbolis. Ją reikia gerbti, tausoti. Kad ant stalo būtų padėtas duonos kepalas, turi būti nueitas ilgas kelias: nuo žemės arimo, grūdo pasėjimo, malimo, kepimo ir t. t. Duonos gimimas asocijuojasi su žmogaus gyvenimu, dvasiniu tobulėjimu. Todėl duona tokia sava, lyg ji būtų gyva. Duona, pasak liaudies išminties, simbolizuoja gerumą, stiprybę, protą, ištikimybę.
Dabar daugelis etnografinių papročių ir švenčių, gyvuojančių vyresnių žmonių atmintyje, jaunajai kartai mažai suprantamos ar žinomos arba visai nežinomos. Tai lyg ir natūrali gyvenimo sričių pakitimų pasekmė, bet labai norisi, kad liaudies kūryba, etniniai papročiai, tradicijos, patiekalai, lietuvių liaudies dainos ir žaidimai, muzikavimas liaudiškais instrumentais kuo ilgiau būtų neužmirštas.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos F. Klevinskienė, J. Varanauskait

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x