Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Mokomoji pažintinė ekskursija

2018 06 08


 2018 m. birželio 7d. SAP16/1 ir SAP17 grupių apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai lankėsi Naisių gyvenvietėje. Netradicinės pamokos tema – „Susipažinimas su netradicine, išskirtine Lietuvos kaimo kultūra ir tradicijomis”.
Ekskursiją pradėjome Naisių žemės istorijos muziejuje, kuriame yra keturios ekspozicijų salės: Gendvilo, Naisių vasaros teatro ir Naisių vasaros serialo, Naisių žemės istorijos, Naisių žemės muziejų ir renginių.
Kaip pasakojo gidė, vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus prasideda gyvenvietės centre. Muziejų sudaro Saulės ir Ugnies aikštės, Alkos kalnas ir daugiau nei penkiasdešimt ąžuolinių pagoniškąsias senovės lietuvių dievybes įkūnijančių skulptūrų – Ragana, Saulė, Aušrinė, Mėnulis, Aitvaras, Laumpatis, Aušvietis, Gabaujis, Javinė, Žemyna, Laumė, Ežerinis, Bangputys, Veliona ir kiti. Visus juos išvydome keliaudami pažintiniu Baltų dievų taku. Pasivaikščiojome ir Baltų arenos šlaitais. Ekskursijos metu apžiūrėjome pirmąjį šalyje Inkilų muziejų po atviru dangumi. Jo ekspozicijoje pristatoma per šimtas įvairių inkilų. Čia galima aptikti net beržo tošies inkilėlį, skirtą boružėms. Alkos kalne apžiūrėjome akmenų kompoziciją, kurios viduryje – energetinis centras, apsuptas galingųjų baltų dievų – Perkūno ir kitų skulptūromis. Nepamiršome aplankyti ir Triušių salos.
Apžiūrėjome buvusios dvaro sodybos išlikusius pastatus, kurie pamūryti iš lauko akmenų ir dekoruoti skaldele. Dabar čia įkurtas Šiaulių krašto literatūros muziejus, kur filmuotas garsusis serialas „Naisių vasara“.
Aplankėme žemaitukų žirgyną. Mokiniai turėjo galimybę patikrinti savo žinias, spręsdami kryžiažodį apie senovės baltų dievybes. Pamatę, kaip Naisių kaimo žmonės gražiai tvarkosi, puoselėja senąsias lietuvių tradicijas, apimti geros nuotaikos grįžome namo.

Profesijos mokytojos V.Navickienė ir B.Gedgaudienė

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x