Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt

prenumeratoriai-baneris185x340.jpg


 APRAŠAS DĖL NUOTOLINIO MOKYMOSI

MOKINIAMS KONSULTACIJOS NUO 06.15-06.18

Kviečiame mokytis šių specialybių:

Prašymą mokytis pateikite LAMABPRO sistemoje


Įgijusiems pagrindinį išsilavinimą (kartu su profesija įgyjamas vidurinis išsilavinimas):
• Apdailininkas
• Stalius
Mūrininkas – betonuotojas
 

Įgijusiems vidurinį išsilavinimą:
• Apdailininkas
• Stalius
• Interjero apipavidalintojas
• Kompiuterinio projektavimo operatorius

Įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir baigusiems aukštąją ar profesinę mokyklą:
• Apdailininkas
• Mūrininkas
• Interjero apipavidalintojas
• Kompiuterinio projektavimo operatorius

Baigusiems individualizuotą pagrindinio ugdymo programą bei turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių:
• Dažytojo - tinkuotojo padėjėjas 

Įgijusiems pagrindinį išsilavinimą ir baigusiems aukštąją ar profesinę mokyklą:
• Apdailininkas
• Mūrininkas

Neįgijusiems pagrindinio išsilavinimo: (kartu su specialybe įgyjamas pagrindinis išsilavinimas)
• Dažytojo - tinkuotojo padėjėjas
 

 

kvieciamw.png


PRISIMENANT SENOVĖS EGIPTĄ

2013 01 22


2013 m. sausio 17 dieną Statybos sektoriaus bibliotekoje įvyko parodos “PRISIMENANT SENOVĖS EGIPTĄ” pristatymas. Profesijos mokytoja Aušra Micevičienė papasakojo apie keturių tūkstantmečių senovės Egipto civilizaciją – bene ilgiausią žmonijos istorijoje.
Graikiškas pavadinimas „Egiptas” atsirado neseniai. Anksčiau savo tėvynę egiptiečiai dėl dirbamos žemės spalvos vadino “Kemet” (Juodoji). O sostinių pavadinimai daug kartų keitėsi: Tanis (Senosios karalystės pradžia), Merfis (Senoji karalystė), Tėbai (Vidurinė ir Naujoji karalystė), Avaris (hiksų viešpatavimo laikai), Sajis (vėlyvasis laikotarpis), Aleksandrija (pasibaigus faraono viešpatavimo metams). Šiai tautai rūpėjo ne tik balzamavimas ar kapų statybos. Jie taip pat labai rūpinosi pomirtinio gyvenimo prabanga ir patogumais, nes mylėjo gyvenimą. Tikėjo, kad siela amžina, todėl žmones balzamuodavo ir faraonams statydavo didžiulius antkapius (piramides). Nuo 2700 iki 2500 m. pr. Kr. buvo pastatyta vienuolika piramidžių. Šio stebuklo daugiau niekam nepavyko pakartoti. Egiptiečiai buvo gabūs matematikai, o apie tai galima spręsti iš to, kad Cheopso piramidės šonai tiksliai nukreipti į pietus, šiaurę, rytus ir vakarus. Pagal piramidės šonus galima tikrinti kompasą.
Profesijos mokytoja Aušra Micevičienė, papasakojusi apie senovės Egiptą, pristatė mokinių darbus, atliktus jai vadovaujant praktinio mokymo metu. Buvo pristatyti šie darbai : “Faraonas”, “Kartušas”, Šventos kobros’’, “Nifertitė”, “Skarabėjus’’, “Faraonas Tutanchamonas’’, “Saulės dievas Amonas Ra ir deivė Hatora’’, “Katė’’, “Horo akis’’, “Hieroglifai”, “Dievai Anubis ir Koziris. Šiuos darbus atliko mokiniai: Gedas Petrošius, Ignas Rimdžius, Aidas Stasiulis, Airidas Steponavičius, Evaldas Švelnys, Edvinas Vargonas, Irmantas Velionas, Donatas Vilimavičius.
Visi darbai padaryti naudojant trafaretus ir faktūrinio glaistymo techniką. Profesijos mokytoja Aušra Micevičienė papasakojo apie kiekvieno darbo atlikimo technologiją. Mokiniai praktinio mokymo metu išpjaustė daug trafaretų, kuriuose pavaizduoti hieroglifai, ir pasiūlė parodos svečiams panaudojus trafaretus susidėlioti savo vardą . Visus sudomino tai, jog atskiras paveikslėlis reiškia kokią nors egiptietišką raidę. Pavyzdžiui, Egipto grifas reiškia A radę, pelėda - M raidę, gyvatė - D raidę, žydinti nendrė - I raidę, ranka - D raidę...
Profesijos mokytoja Aušra Micevičienė sudomino visus kartušu. Pasirodo, jog Egipte labai populiaru pasidaryti kartušą(išvertus iš egiptiečių kalbos reiškia apsupti, apgaubti, saugoti). Kartušas - rėmelis, į kurį įrašomas vardas. Tikima, kad įrašytas vardas hieroglifais rėmelyje saugo žmogų nuo nelaimių. Egipte kartušas būna ir grandinėlių pakabukuose, ir ant žiedų, ir paveikslėliuose.
Profesijos mokytoja Aušra Micevičienė pažadėjo, kad mokiniai padarys kartušus su mokytojų vardais ir padovanos mokytojams.
 

!Baner-VMokykla.png
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg