Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka – virtualus turas po A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų

2021 04 23


 
Balandžio 23 d. Statybos skyriaus I kurso apdailininko ir staliaus specialybės SAP20/1 ir SSA20 grupės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje – virtualiame ture po A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinį muziejų.
Antano Baranausko ir Antano Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus Anykščiuose buvo įkurtas 1927 m. Jis kaupia, saugo ir populiarina muziejines vertybes, atspindinčias Anykščių krašto kultūros, literatūros, istorijos, agrarinės kultūros, technikos istorijos raidą.
Gyvasis poeto A. Baranausko žodis, lyg tiltas iš praeities į XXI amžių laišku atskriejęs, nuo klėtelės gaubto pasitinka visus Rašytojų kalnelio lankytojus: „Mylimiausias ir Brangiausias Prieteliau mano! Pasiilgau Tamstos...”. Išvysti pačią Klėtelę mokiniai galėjo tik atvėrę tradicinio laiško voką – simbolinius vartus į A. Baranausko gyvenimo ir kūrybos pasaulį. Gaubte prie Klėtelės daugybės talentų meistrą A. Baranauską muziejus kvietė pažinti naujose „Tyrinėjimo“ ir „Kūrybos“ erdvėse. Čia meninėmis voko, laiško, rankraštinio teksto priemonėmis buvo pristatomas laikas ir įvykiai, sukuriamas emocinis ryšys su A. Baranausku kaip asmeniu, su jo kūryba. Ekspozicinėje erdvėje vyravo šviesūs, balti elementai, tarsi atspindintys „Anykščių šilelio“ eilutes: „Kai balto miško lapeliai šlamėjo...“ Virtualus turas po muziejų leido giliau susipažinti su A. Baranausko asmenybe ir įtvirtinti žinias apie jo kūrybą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Varanauskaitė

 

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x