Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Patyčių problema

2021 03 31


 Kovo mėnesį Statybos skyriuje vyko renginiai „BE PATYČIŲ“. Lietuvoje patyčių mastas tebėra didelis, todėl labai svarbu apie tai kalbėti, skatinti mokinius nebūti abejingus tam, kas vyksta jų aplinkoje, į pastebėtas patyčių apraiškas reaguoti jautriai. Patyčias reikia mokėti atpažinti, dažnai nemokant atpažinti patyčių, nežinant jų požymių, pasireiškimo formų, būna, kad jos neskiriamos nuo chuliganizmo, drausmės nepaisymo.
Norint sumažinti patyčių mastą, reikia paskatinti mokinius, bendruomenę daryti gerus darbus, pastebėti šalia esantį žmogų, ištiesti jam pagalbos ranką. Tyrimai rodo, kad žmonės, atlikdami gerą darbą, pasikeičia patys; gerumas pagerina mūsų savijautą, padidina energiją, suteikia puikų optimizmo bei savivertės jausmą. Gerumas – priešnuodis pykčiui, smurtui, patyčioms.
Mokyklos biblioteka turi nemažai knygų ir kitų leidinių, kuriuose galima rasti patarimų, kaip pastebėti problemas, ar tuos, kam reikia pagalbos, kokius sprendimus priimti, kaip pasitelkti į pagalbą žmones, kitus išteklius, kurie yra pasiekiami.
Bendruomenei rekomenduoju pažiūrėti filmą „Kaip atpažinti patyčias?"


Filmą rasite: https://www.youtube.com/watch?v=lgQZ7tGL2so


Bibliotekininkė R. Matulienė

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x