Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė pamoka – virtualus turas po Žaliūkių malūnininko sodybą

2021 03 04


 Kovo 4 d. Statybos skyriaus II kurso apdailininko (statybininko) specialybės SAP19/2 grupės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje – virtualiame ture po Žaliūkių malūnininko sodybą. Mokiniai susipažino su etnokultūros, tradicinių papročių ir veiklos bei pramogų erdve, supama šiuolaikinio miesto. Ugdytiniai apžiūrėjo sodyboje atkurtą malūnininko trobą, restauruotą vienintelį Šiauliuose išlikusį XIX a. antros pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – Žaliūkių vėjo malūną. Mokiniai sužinojo, kad ištisus metus sodyboje vyksta kasdienis malūnininko šeimos gyvenimas: malami grūdai, kepama duona, o kasdienybę paįvairina švenčiamos kalendorinės lietuvių liaudies šventės.
Pamokos metu mokiniai pagilino žinias apie etnokultūrą - tautos būties, išlikimo ir tvirtumo esmę, nacionalinės kultūros pamatą. Tai labai svarbu šiuolaikiniam žmogui, nes tik savo etnine kultūra besiremianti tauta gali palaikyti savo visuomenės narių pilietinį brandumą, dalyvauti pasaulio civilizacijoje kaip lygiavertė partnerė, išlaikyti tokiai partnerystei ir bendradarbiavimui būtiną orumą, savarankiškumą ir savitumą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja J. Varanauskaitė

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x