Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

2019 11 18


 Nors po rudens atostogų mokyklos kabinetai dar nespėjo atsibosti, tačiau pamokoms pagyvinti, mokymosi motyvacijai sužadinti SAK18 gr. mokiniams lapkričio 7 d. lietuvių kalbos pamokos vyko netradicinėse erdvėse (pagal kultūros pasą)– Žemaičių vyskupystės muziejuje ir Platelių dvaro sodybos svirne.
Pirma pamoka buvo skirta Varnių kunigų seminarijos auklėtinių kūrybai. Pirmiausia mokiniams buvo pristatomi Žemaičių vyskupijos dvasininkų (Motiejaus Valančiaus, Antano Baranausko, S.Daukanto, M.Daukšos ir kt.) išleisti darbai bei rankraščiai, aptarta jų kūrybos reikšmė lietuvių literatūroje. Ekskursijos metu buvo siekiama atkreipti dėmesį ir į kalbą, kaip gyvą kintantį organizmą, todėl mokiniai netradicinės pamokos metu skaitė pristatytų rašytojų kūrybą autentiška tarme.
Antra pamoka vyko Platelių dvaro sodybos svirne, kur mokiniai buvo supažindinti su XIX a. valstiečių buitimi, amatais, papročiais. Šioje pamokoje mokinių susidomėjimą kėlė ne tik šiandien neįprasti, turbūt tik muziejuose eksponuojami buities daiktai, bet ir gyvas žemaičių tarme ekspozicijos pristatymas.
Pamoka už mokyklos ribų – tai intriga, nuostaba ir nuotykis. Tokia pamoka atveria mokiniams įvairesnius kultūros kontekstus ir sužadina norą sužinoti daugiau nei parašyta vadovėliuose.

Lietuvių k. mokytoja F.Klevinskienė, soc. pedagogė E.Remeikienė

 

!Baner-VMokykla.png
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x