Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Dovanoji kraujo - dovanoji gyvenimą

2019 11 18


 2019 metų lapkričio 15 dieną Statybos skyriuje, bendradarbiaujant su Nacionaliniu kraujo centru, vyko kraujo donorystės akcija „Dovanoji kraujo - dovanoji gyvenimą“.
Kraujo donorystė vaidina labai svarbų vaidmenį gelbėjant žmonių gyvybes, užtikrinant sunkių pacientų gydymą ir jų gyvenimo kokybę. Kraujo perpylimas būtinas atliekant sudėtingas medicinines procedūras ir chirurgines operacijas.
Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Norint užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį, būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Vien sostinėje, kad ligoninės nejaustų kraujo stygiaus, reikia, kad Nacionaliniame kraujo centre kasdien kraujo duotų daugiau nei 150 donorų. Siekiant užtikrinti reikiamas kraujo atsargas ir propaguoti savanorišką kraujo donorystę, nuolat rengiamos išvažiuojamosios akcijos. Aktyviausi akcijų dalyviai - jaunimas: aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų studentai. Vis dažniau šias akcijas paremia ir aktyviai jose dalyvauja privačios kompanijos.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis atlygintinai kraujo duodantys donorai ir donorai - giminės iki šiol sudaro daugiau kaip 50 procentų donacijų besivystančiose šalyse, tuo tarpu išsivysčiusiose šalyse neatlygintinų donacijų skaičius siekia 98 – 100 procentų, todėl mes didžiuojamės prisidėję prie šios kilnios akcijos ir savanoriškai dovanoję kraujo. Akcijoje dalyvavo18 mokinių. Dėkojame visiems, atsiliepusiems į Nacionalinio kraujo centro kvietimą, džiaugiamės kilniu mokinių poelgiu ir kartu tikimės, kad tai bus padrąsinimas kitiems neatlygintinai dovanoti savo kraujo kitų žmonių gyvybėms gelbėti. Visiems donorais tapusiems mokiniams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.


Profesijos mokytojas L. Briedis

!Baner-VMokykla.png
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x