Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Statybos skyrius

Statybininkų g. 23, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 28 72
Faks. (8 41) 55 28 72
El. paštas statybos.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

„Auksinės minutės“

2018 02 02


Lietuvoje kasmet širdis sustoja daugiau nei 3000 žmonių, didžioji dalis jų nesulaukia gaivinimo. Dėl žinių ir ryžto stokos aplinkiniai dažniausiai nesuteikia gyvybę gelbstinčios pagalbos, o greitajai pagalbai atvykti iki kol smegenims padaroma nepataisoma žala, yra praktiškai neįmanoma.
Ištikus širdies smūgiui, žmogus turi apie dešimt minučių, per kurias jis dar gali būti išgelbėtas. Šis trumpas laikas vadinamas „auksinėmis minutėmis“. Išgelbėti gali širdies masažas, bet žmonės dažnai nelabai žino, kaip padėti, todėl lieka abejingi.
Vasario 1 dieną skyriuje lankėsi „Auksinių minučių“ savanorių komanda, kuri pagal naujausias Europos gaivinimo tarybos gaires pravedė net 3 praktinius gaivinimo mokymus mūsų skyriaus mokiniams.
„Auksinės minutės“ - tai savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas Jaunųjų gydytojų asociacijos ir bendraminčių, kurio metu siekiama gerai apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. Savanoriai –Vilniaus universiteto medicinos studentai - Rūta, Jokūbas ir Matas - mokė mokinius, kaip atpažinti žmogų su sustojusia širdimi, gauti aplinkinių žmonių pagalbą, išsikviesti medikus, sekti dispečerės nurodymus, kaip atlikti efektyvų gaivinimą ir kaip naudoti širdies defibriliatorių.
Tikiuosi, kad mokiniai, dalyvavę mokymuose, atsitikus nelaimei, neliks abejingi kitiems, nepraeis pro šalį, sustos ir padės. O tuos, kuriems neteko dalyvauti, kviečiu perskaityti nuoseklias gaivinimo instrukcijas tinklapyje www.auksinesminutes.lt. Išmokime išgelbėti gyvybę!

Mokytoja Vilma Raupytė
 

!Baner-VMokykla.png
111.jpg
Screenshot_1.png
Plakatas-Savo-keliu.jpg

Stojantieji, įgiję pagrindinį išsilavinimą ir ketinantys mokytis apdailininko (statybininko) specialybės Šiaulių profesinio rengimo centre, prašymą LAMA BPO sistemoje gali pateikti jau dabar.
Eiti į LAMA BPO...>>
Informacija tel. 8656 69020x